Katsenõue on sooritatud, kui noorkotkas teab vähemalt kolme kaitseväe väljaõppekeskust ning nende paiknemiskohti.
Eesti Kaitseväe väljaõppekesused
Ajateenijate sõjaväeline väljaõpe võib toimuda mitmetes ajateenistuskohtades. Need võivad asuda nii maa- ja mereväe väeosades kui ka kaitseväe keskalluvustega üksustes.
Mõned näited kaitseväe väeosadest.
Maavägi
Maavägi jaguneb 1. ja 2. jalaväebrigaadiks.
1. jalaväebrigaadi kuuluvad enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. 1. jalaväebirgaadi kuulub 7 pataljoni.
2. jalaväebrigaad asub Lõuna-Eestis.
Kuperjanovi jalaväepataljonis viiakse läbi sõjaväelist väljaõpet. Aega saab teenida staabi-, jalaväe- ja tagalakompaniides ning miinipildujapatareis.
- Scoutspataljon
- Viru jalaväepatajon
- Kuperjanovi jalaväepataljon
- Tapa
- Jõhvi
- Võru
Kõrgemat sõjaväelist haridust pakub Tartus Kaitseväe Akadeemia. Akadeemia põhiülesanne on valmistada ette Kaitseväe ülemaid ning arendada sõjateadust.
Merevägi
Mereväebaas asub Tallinna Miinisadamas.
Sõduri baaskursus läbitakse Miinisadamas asuva vahipataljoni koosseisus. Seejärel suunatakse ajateenijad, kes asuvad teenima mereväe laevastiku laevadele, mereväelase baaskursusele.
Väeüksuse ülesanne on ka Eesti väikesadamates toetusüksuste ülesseadmine, et harjutada kaldatoetuse korraldamist sõjaaja tingimustes.
Õhuvägi
Ämari lennubaasi (Harjumaal) peamine ülesanne on vastu võtta liitlaste lennuvahendeid nii rahu-, kriisi- kui ka sõjaajal.
- Mereväebaas
- Scoutspataljon
- Kuperjanovi jalaväepataljon
- Ämari lennubaas
Kasutatud allikad: Kaitseväe Akadeemia, Eesti Kaitsevägi, Kaitseressursside amet.