Põgus ülevaade platvormi kasutamise ligipääsetavuse parandamiseks.
Klaviatuuriga navigeerimine
Opiqu kasutamine klaviatuuriga järgib üldisi põhimõtteid ja standardeid, erilahendusi kasutatud ei ole.
Interaktiivsete elementide vahel saab liikuda tabuleerimisklahviga. Lehekülje alguses on viited põhisisu juurde navigeerimiseks, mõndadel külgedel on seal välja toodud ka täpsemad sisuosad.
Modaalaknaid, sisu peal avanevat sisu ja menüüsid saab üldjuhul sulgeda Esc klahviga või nende sees paikneva × nupuga.
Sisu suurendamine
Veebilehitsejad
Sisu suurendamiseks soovitame esmalt kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust.
Kõikides populaarsetes veebilehitsejates on võimalik lehte suurendada ja vähendada.
Operatsioonisüsteemi seadistus
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks. Tutvu enda arvuti operatsioonisüsteemi juhendiga, et seadistada arvuti enda vajaduste järgi.
Ekraanilugeja kasutamine
Ekraanilugeja on programm, mis üritab arvutiekraanil kujutatavat interpreteerida ja teistes vormides edasi anda. Osade teoste peatükkides on olemas ka "Loe tekst ette" funktsioon, mis võimaldab ilma ekraanilugeja tarkvarata kuulata lehe sisu. Platvormi ja selles leiduva õppesisu puhul on pööratud tähelepanu sellele, et ekraanilugeja suudaks kirjeldada ka visuaalseid sisuühikuid.
Valik populaarseid ekraanilugejaid:
Tutvu ekraanilugeja juhendiga, et seadistada see enda vajaduste järgi.
Kontrastus
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid võimaldavad seadistada ekraanil esitatava sisu kontrastsust, läbipaistvust jt loetavust parandavaid omadusi. Tutvu enda arvuti operatsioonisüsteemi juhendiga, et seadistada arvuti enda vajaduste järgi.
Platvormil ja selles leiduval õppesisul võib olla eriseadistusi, mis aktiveeruvad operatsioonisüsteemi kontrastsuse seadete aktiveerimisel.